Beni benden dinle

Aslında kendimi anlatmayı pek sevmem ama madem bir otobiyografi yazmaya karar verdik parmaklar bastığı kadarıyla tarif etmeye çalışalım.
Tipsiz, ağır başlı, az konuşup çok düşünen, gezmeyi pek fazla sevmeyen [tabiri caizse ev kuşu =) ] diye ancak tarif edebilirim kendimi.

İlk izmitte oturmuşuz.Daha 1 yaşıma girmeden gölcüğe taşındık. Hayatım hep Gölcükte geçti. Bende hatırası büyüktür komşularımın mahallemin şehrimin insanlarımın..
İlkokulu Piri Reis İlköğretim okulunda okudum..Dersleri çokta başarılı bir öğrenci değildim açıkçası. Zayıfta değildi .
Liseyide Gölcük Endüstri Meslek Lisesinde Elektrik Bölümünde  başladım. Elektriğe çok merakım vardı.Kendi kendime devreler yapar bozardım. Ufak tefek çocuk eğlencesi işte.Lisede derslerimde gayet iyiydim.Bu yüzden Teknik Liseye geçmeye hak kazandım. 3 senede teknik lisede elektrik bölümü okudum. Elektrik-Elektronik merakım hiç dinmiyordu. Evde kendim hobi olarak devreler yapardım. Yaptığım devrelerin sayısı belli değildir. Hocalarımı bıktırmıştım artık sürekli soru sormaktan. Atölye dersinde arkadaşlarımın devrelerini yapardım sürekli =) . Neyse öyle yada böyle liseyide bitirdik .

Sıra geldi üniversiteye. Benim hep isteğim Elektrik Mühendisliğiydi. Fakat meslek liselerinin puan kırılması sebebiyle buna imkan yoktu.Bu yüzden rehberlik hocamın tavsiyesini dinleyerek Karamürsel M.Y.O Mekatronik bölümüne gittim.Bölümü tanıdıktan sonra daha çok sevmeye başladım. Tam benim istediğim  ve beni tatmin eden bölüm bu dedim. Tabi makine ve elektronik karışık olduğu için derslerimiz biraz zorlanıyorduk.Elektronik derslerinde hiç zorlanmasamda makine derslerinde fazlasıyla zorlanıyorduk. Bu yüzden 2 yıllık okulumu ancak 3 senede bitirme fırsatım oldu.. Tabi bu uzattığım sene de dahil olmak üzere 1.5 sene boyunca bir elektrikçi de çalıştım.

Okul bittikten sonra Petrol Ofisinde geçici müteahhit olarak işe başladım.. 2 aylık bir iş diye girdik 2.5 sene çalıştık. Arada işi bırakıp askere çok kere gitmek istesemde ailem kardeşimde askerde olduğu için göndermek istemediler.

Neyse! İşyerinde işim biraz ağırdı. 2 yıllıktan bazı arkadaşlarımın DGS’yi kazanarak mühendislik okuduğunu duymuştum. Bir azim bir hırs ettik ve bizde 1 yıl boyunca  çalıştık.. Rabbime şükürler olsun ki sevdiğimin bölümümün bana mühendisliğini nasip etti ve Sakarya Üniversitesi’nde Mekatronik Mühendisliği okumaya başladık.Dikey geçiş olduğum için direk 2. sınıftan başlattılar. (Allah razı olsun)

Okulumun işyeri eğitimi vesilesiyle  TIRSAN Treyler A.Ş.  de çalışma hayatına başladığım AR-GE’de , okuldan mezun olduktan sonra çalışma hayatıma devam ettim ve 2016 senesi yılbaşında vatani görevimi yapmak üzere işimden ayrıldım.Mayıs ayında askerlik vazifeme başladıktan sonra Ekim ayında görevimi bitirmiş oldum.

2017 senesinin Temmuz ayında TRIOMOBIL şirketinde test mühendisi olarak işe başladım. Burada donanım ve yazılım testlerinin yanı sıra 3D endüstriyel ürün tasarımları, şirketin ihtiyacı nispetinde belli başlı yazılımlar(C#) ve gömülü yazılım işleri yaptım. Burada 1 sene kadar çalıştıktan sonra iş değişikliğine giderek Kentkart şirketinde gömülü yazılım mühendisi olarak işe başladım. Jetson – Linux üzerinde gömülü yazılımlar , görüntü işleme ve derin öğrenme üzerine yazılımlar geliştirmekteydim.

Son olarak Ford Otosanda Linux gömülü yazılım ve yapay zeka uygulamaları üzerine çalıştım.

Şu an Autonom Teknoloji de Gömülü Yazılım Mühendisi olarak çalışmaktayım. Autosar yazılım modüller geliştirmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir